Loading...
Szkolenia

Zmiany w prawie pracy 2018 – szkolenie

Zmiany w prawie pracy 2018 – szkolenie

Prawo pracy to jedna z najbardziej dotykających zwykłego człowieka gałęzi prawa. Praktycznie codziennie mamy do czynienia z pracą. Co prawda część osób zatrudniona jest na podstawie umów cywilnoprawnych, jednak nawet oni mogą odczuwać pewne echa rozwiązań przyjętych w prawie pracy. Prawo pracy w dzisiejszym kształcie opiera się przede wszystkim na wyrównywaniu pozycji pracodawcy i pracownika. Właśnie dlatego też pracownikowi przysługuje wiele różnego rodzaju przywilejów, które mają na celu faktyczną obronę jego interesów. Jako gałąź niezwykle rozległa, podlega ona także nieustającym zmianom. Osoby, które na co dzień mają z nią styczność powinny być żywo zainteresowane w poszerzaniu swojej wiedzy z zakresu zmieniających się przepisów. Ma to bowiem kolosalne znaczenie nie tylko dla pracowników ale i pracodawców, którzy muszą wiedzieć jak organizować pracę w swoich zakładach. Rok 2018 przynosi kluczowe zmiany, które zdecydowanie warto znać.

Jak zmiany wpływają na praktykę

Przede wszystkim w 2018 roku został wprowadzony zakaz handlu w niedzielę. Zakaz ten nie jest jeszcze absolutny, bo ogranicza się tylko do konkretnych niedziel, jednak już sprawił niektórym pracodawcom sporo kłopotów. Dalsze zmiany dotyczą także zwolnień lekarskich, możliwości opłaty wszystkich składek przelewem oraz płaca minimalna. Jak widać czynniki, które uległy zmianie są bardzo ważne dla pracodawcy. Musi on bowiem dostosowywać swoje działanie do aktualnie obowiązujących regulacji. Jeżeli czegoś nie dopilnuje, albo będzie wykonywał dany aspekt działalności tak jak do tej pory, może spodziewać się interwencji z ramienia Państwowej Inspekcji Pracy. Warto więc wiedzieć, że wszelkie działania muszą być przemyślane. Niestety przedsiębiorcy bardzo często nie mają odpowiedniego przygotowania prawnego, by móc działać w zgodzie z nadchodzącymi zmianami. Potrzebują więc pomocy prawnika

Szkolenia związane z prawem pracy są bardzo popularne, a zainteresowanie nimi pada zarówno z ust dużych jak i małych przedsiębiorców. Każdy chce bowiem orientować się w tym co mu wolno, a czego nie. Najlepiej by szkolenia były organizowane przez znane instytuty, które zajmują się przekazywaniem skomplikowanej wiedzy w prosty sposób. Każdy, kto miał styczność z prawem, zdaje sobie bowiem sprawę z faktu, że nie zawsze można wszystko szybko zrozumieć. Warto więc zdawać sobie sprawę z tego jak ciężkim zadaniem jest przekazanie wiedzy. W Polsce na szczęście są specjaliści, którzy robią to na najwyższym poziomie.