Loading...
Książki

Skup książek online – na jakiej zasadzie działa?

Na jakiej zasadzie działa internetowy skup książek online?

Każdy miłośnik literatury prędzej czy później boryka się z problemem półek zapchanych książkami. Co zrobić gdy nasza biblioteczka pęka w szwach, a w księgarniach co rusz pojawiają się nowe tytuły, które musimy mieć? Najlepszą opcją wydaje się sprzedaż książek przez internet.

Jakie książki mogę sprzedać online?

Oprócz książek, które ozdabiają nasze mieszkanie dumnie prezentując grzbiety na półkach, na pewno w piwnicy znajdziemy jeszcze pudło czy dwa ze starszymi tytułami. Wszystkie te przeczytane już przez nas, czy niepotrzebne egzemplarze możemy zaoferować do sprzedaży w internetowym skupie. Sprzedać możemy praktycznie wszystko: literaturę piękną, książki naukowe, historyczne, książki dla dzieci, literaturę obcojęzyczną, a nawet mapy i przewodniki. Jeśli mamy w miarę aktualne podręczniki szkolne, skup również będzie nimi zainteresowany. Książki powinny być kompletne i w dobrym stanie. Pamiętaj, że równie dobrze możesz sprzedać stare płyty kompaktowe czy winyle, które nieużywane zbierają tylko kurz.

Jak sprzedać książki?

Każdy przypadek jest indywidualny i potrzebuje osobnej oceny. Skup musi wiedzieć z jakiego gatunku posiadasz książki, jaka jest ich ilość oraz kiedy zostały wydane. Musisz przesłać dane pozwalające zidentyfikować poszczególne pozycje i poznać wartość twojego księgozbioru. Mogą to być zdjęcia, numery ISBN czy po prostu opisy stanu przedmiotów. Kiedy już to zrobisz, w krótkim czasie otrzymasz fachową wycenę oferowanych przez ciebie książek. Jeśli propozycja będzie ci odpowiadała, wystarczy tylko ustalić sposób przesyłki. Często skup oferuje wysłanie kuriera pod wskazany przez ciebie adres i bezpłatny odbiór paczki. Gdy książki dotrą na miejsce, ich stan zostanie zweryfikowany, a ty otrzymasz pieniądze.

Ile mogę zarobić na starych książkach?

Wszystko zależy od stanu posiadanych przez ciebie książek i ich potencjalnej wartości na rynku wtórnym. Książki nie powinny mieć ubytków, być poplamione czy popisane długopisem. Wyższą cenę można otrzymać za kompletną serię czy sagę. Wpis autora może również znacząco podnieść wartość danej pozycji. Warto zgłosić do skupu każdy tytuł, bo nigdy nie wiadomo jaka perełka kryje się w naszej biblioteczce. Możesz być zaskoczony tym, ile uda ci się zarobić.

Dlaczego warto sprzedać książki przez internet?

Skup internetowy daje nam możliwość sprzedaży całego księgozbioru, który zalega na naszych półkach. Sprzedając na aukcjach musimy każdą książkę indywidualnie opisać, a następnie wysłać, co zajmuje bardzo wiele czasu. W tym przypadku nie możemy też liczyć na profesjonalną wycenę naszych książek. Dla wielu osób mieszkających w średnich i małych miejscowościach problemem będzie znalezienie jakiegokolwiek miejsca, w którym można korzystnie sprzedać książki, a w przypadku skupu internetowego zrobimy to bez wychodzenia z domu. To najwygodniejszy sposób, żeby pozbyć się niepotrzebnych pozycji i zyskać fundusze na zakup nowych.

Kupowanie nowych książek przychodzi nam niezwykle łatwo. Gdy zobaczymy interesującą książkę w księgarni, natychmiast oczami wyobraźni widzimy siebie siedzących w wygodnym fotelu i pogrążonych w lekturze. Nie każda książka jednak spełni pokładane w niej nadzieje czytelniczego spełnienia, a po przeczytaniu będzie zajmować cenne miejsce w naszym domu. Sprzedaż książek w internetowym skupie oszczędzi nasz czas, pozwoli odzyskać część wydanych na książki środków i uporządkuje naszą przestrzeń życiową. W efekcie tego, w naszych domowych zbiorach pozostaną wyłącznie książki naprawdę dla nas ważne.