Loading...
Zdrowie/Uroda

Podstawowe zabiegi stomatologiczne – cennik

Podstawowe zabiegi stomatologiczne – cennik

Zęby to nasza najlepsza wizytówka. Nic nie zachęca do kontaktu z drugim człowiekiem, jak piękny uśmiech z idealnym uzębieniem. Jednak piękny uśmiech wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Dziś przyjrzymy się podstawowym zabiegom stomatologii oraz ich cenami.

Kontrola zębów

Aby sprawdzić stan naszego uzębienia warto zdecydować się na zabiegi tomograficzne. Gdy udamy się na zabieg tomografii możemy liczyć na 100% diagnozę uzębienia. Zabieg ten pozwala sprawdzić wnętrze zęba, zatoki szczękowe oraz stawy skroniowe – żuchwowe. Stomatolog na podstawie zdjęć jest w stanie ocenić nasze uzębienie i zastosować dodatkowe leczenie.

Cena zabiegu: poniżej 300 złotych (w zależności od rodzaju tomografii).

Uzupełnienie ubytków zębowych

Z wiekiem, w wyniku wypadków oraz innych chorób zęby wypadają. Aby wyglądać estetycznie i śmiać się bez oporów ludzie decydują się na implanty. Dzięki czemu mogą uzupełniać brakujące zęby i czuć się pewnie. Implanty stomatologiczne wyglądają naturalnie oraz nie wymagają specjalistycznej pielęgnacji.

Cena zabiegu: To dość drogi rodzaj zabiegu ceny zaczynają się od 1500 do nawet 6000 złotych. 

Do zabiegów uzupełniających możemy zaliczyć protetykę. Zwykle korzystają z niej osoby w podeszłym wieku. Ten rodzaj zabiegów pozwala na posiadanie sztucznego uzębienia. Dzięki czemu osoby starsze mają możliwość jedzenia ulubionych potraw bez wyrzeczeń. Proteza pozwala na komfort podczas spotkań towarzyskich. Daje możliwość pięknego uśmiechu.

Cena zabiegu: zwykle ceny protez zaczynają się od 450 – 2000 złotych. Jeśli chodzi o licówki jest to wydatek rzędu: 250-1500/2000 złotych. Wymiana korony zębowej waha się od 100-2000 złotych. Metoda inlay to koszt 650 – 2000 złotych.

Ortodonta

Wizyta u ortodonty ma na celu poprawić prawidłowy zgryz. Zwykle do ortodonty przychodzą dzieci w wieku szkolnym. Wady zgryzu leczą osoby dorosłe. Jednak jest to niewielka grupa. Nieprawidłowy zgryz powoduje wiele problemów zdrowotnych oraz wady wymowy. Leczenie zgryzu zwykle polega na noszeniu specjalnych aparatów.

Cena aparatu (zależna od rodzaju) może sięgać powyżej 3000 złotych. 

Higiena oraz pielęgnacja

To najprostsze zabiegi wykonywane w gabinetach zwykle koncentrują się na piaskowaniu, fluoryzacji oraz prawidłowej pielęgnacji. Ich zadaniem jest przeciwdziałanie chorobom zębów tj. próchnica. Z tego rodzaju zabiegów mogą korzystać dzieci oraz dorośli.

  • Fluoryzacja

Cena zabiegu: nie przekracza 200 złotych.

  • Piaskowanie

Cena zabiegu: cena zwykle waha się od 150-200 złotych.

Na stronie https://www.neodentica.pl/zakres-uslug/ dowiesz się z jakimi jeszcze usługami możesz spotkać się u stomatologa.