Loading...
Biznes

Od gokartów do bolidu Formuły 1

Od gokartów do bolidu Formuły 1

W życiu każdego chłopca pojawia się prędzej czy później zainteresowanie motoryzacją. Każdy z nas chciał kiedyś być kierowcą rajdowym, który zdobędzie tytuł mistrza świata. Bawiliśmy się samochodzikami, które z trudem zdobyte pozwalały na namiastkę wyścigów. Wszystkie te podwórkowe wyścigi na chodnikach dawały możliwość by poczuć smak wyścigów na torze.

Niestety w tamtym okresie były to tylko marzenia. Mało kto miał wtedy rodziców, którzy zarabiali duże pieniądze. Niestety karting i cały sport motorowy wymaga dużych nakładów finansowych. Zaczynając od stroju, kasku, a na własnym gokarcie kończąc. To są niestety ogromne pieniądze, które mogą tylko dać sponsorzy, a nie rodzice. Jednak w tamtym okresie była jedna osoba, której udało się osiągnąć sukces. Mimo wszelkich przeciwności, jakie serwował nasz kraj. Trzeba przyznać, że karting, a także sport motorowy zmienił się za sprawą Roberta Kubicy. To właśnie dzięki temu sportowcowi, który poprzez gokarty profesjonalne i rywalizację w kartingu doszedł na szczyt motoryzacji, czyli do Formuły 1.

Dzięki swojej osobie sprawił, że ta droga zaczęła się wydawać łatwiejsza. Zmienił postrzeganie ludzie, a także sponsorów na temat inwestowania w młodych sportowców i motoryzację. W końcu to właśnie w królowej motosportu Kubica zdobył swoje pierwsze zwycięstwo w karierze i prawie otarł się o podium w klasyfikacji generalnej. Trzeba przyznać, że w jego czasach droga do sukcesu była trudniejsza niż dla nas i trzeba było mieć tak jak on ogromny talent do jazdy, który potwierdzał i stale potwierdza w tym sporcie. Nie było profesjonalnych torów, na jakich mógł się ścigać i zapoznawać ze specyfiką torów. Z tego powodu wyjechał do Włoch, gdzie gokarty wyczynowe były dla chłopców w jego wieku chlebem powszednim. Profesjonalny trening pod okiem włoskich specjalistów pozwolił mu na realizację pasji i marzeń oraz dojście na sam szczyt.

Obecnie powstają nowe tory kartingowe, które są przeznaczone dla dzieci, aby od małego zapoznawały się z charakterystyką rywalizacji na torze. Ważne jest, aby od małego rozwijać drzemiący w dziecku talent do prowadzenia samochodu. Tym bardziej jeśli od samego początku przejawia wrodzony talent do kierowania. Profesjonalne gokarty, garaże czy inni kierowcy to przedsmak prawdziwego ścigania. Powstają fundacje, jak np.: driverprogram.pl, które mają za zadanie wesprzeć zawodnika nie tylko finansowo, ale zajmują się także wsparciem mentorskim dla młodych sportowców, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tym sportem. Warto wybrać taką, która będzie dbała o prawidłowy rozwój naszego dziecka. To świetne wsparcie przy stawianiu pierwszych kroków w sporcie motorowych.