Loading...
Zdrowie/Uroda

Naturalne i mineralne kosmetyki do makijażu

Naturalne i mineralne kosmetyki do makijażu

Moda na naturalne produkty staje się coraz powszechniejsza i dotyczy już nie tylko kosmetyków służących do pielęgnacji, ale także do makijażu. Coraz więcej kobiet jest świadomych szkodliwości niektórych składników, zawartych w tradycyjnych pudrach czy cieniach do powiek. Dlatego też, naturalne i mineralne kosmetyki do makijażu szturmem zdobywają rynek.

Kosmetyki naturalne – czym się wyróżniają? 

Główną różnicą pomiędzy kosmetykami naturalnymi, a tradycyjnymi, jest oczywiście skład. Podczas gdy zwykłe kosmetyki często zawierają szkodliwe dla skóry, sztuczne substancje, które mogą ją wysuszać i podrażniać, w kosmetykach naturalnych powinny znajdować się przede wszystkim składniki pochodzenia roślinnego, takie jak olejki czy ekstrakty. Kosmetyki naturalne nie zawierają syntetycznych konserwantów czy substancji zapachowych, które mogą działać niekorzystnie na skórę. 

W sklepach z produktami naturalnymi, można znaleźć całkiem sporo naturalnych kosmetyków do makijażu. Ogromną popularnością cieszą się obecnie pudry ryżowe oraz bambusowe, które są całkowicie bezpieczne dla skóry. Oprócz nich, w sprzedaży dostępne są takie produkty jak naturalne pomadki oraz szminki do ust, zawierające odżywcze olejki roślinne, a także tusze do rzęs oraz podkłady. 

Warto wiedzieć  że kosmetyki naturalne nie są odpowiednie dla każdego. Ponieważ zawierają głównie składniki pochodzenia roślinnego, mogą być mocno uczulające, dlatego muszą na nie szczególnie uważać alergicy. 

Kosmetyki mineralne – hit ostatnich sezonów 

Mineralne cienie do powiek, rozświetlacze, czy pudry, od kilku sezonów sukcesywnie podbijają rynek kosmetyczny. Nic dziwnego, gdyż produkty te mają mnóstwo zalet! Są wyjątkowo delikatne, dlatego też, w przeciwieństwie do niektórych kosmetyków naturalnych, nadają się nawet do cery alergicznej i skłonnej do podrażnień. Nie zawierają sztucznych składników, są całkowicie naturalne, dzięki czemu nie wpływają negatywnie na kondycję skóry. Na rynku istnieje ogromny wybór kosmetyków mineralnych do makijażu – w sprzedaży dostępne są mineralne pudry, podkłady, cienie do powiek, rozświetlacze czy korektory.

Czy warto stosować kosmetyki naturalne oraz mineralne do makijażu?

Duża część składników, które można znaleźć w tradycyjnych kosmetykach, bardzo szkodzi naszej skórze i pogarsza jej kondycję. Kosmetyki naturalne i mineralne nie tylko pozwalają uniknąć toksycznych, syntetycznych substancji, ale także delikatnie podkreślają urodę i pozwalają ukryć niedoskonałości. Warto wypróbować ich działanie na własnej skórze! 

Kosmetyki naturalne do makijażu możesz kupić w sklepie online: https://naturalniewloskie.pl