Loading...
Biznes

Laweta ciężarowa – kiedy może się przydać i jakie są ceny wynajmu?

Laweta ciężarowa - kiedy może się przydać i jakie są ceny wynajmu?

Na drodze każdego dnia zdarza się wiele kolizji i wypadków samochodowych. Czasem wystarczy odrobina pecha i samochód nie nadaje się do dalszej jazdy. Stłuczki samochodowe nie zawsze są groźne, często po spisaniu oświadczeń do ubezpieczenia można bez przeszkód kontynuować jazdę. Są jednak i inne sytuacje, jak na przykład pechowe najechanie na wysoki krawężnik, w których samochód zostaje uszkodzony tak bardzo, że nie nadaje się do dalszej jazdy. Wówczas trzeba wezwać pomoc drogową. Alternatywą może być też wynajęcie lawety ciężarowej.

Ile kosztuje wynajęcie lawety ciężarowej na terenie Warszawy?

Cennik za wynajęcie lawety bywa niezwykle zróżnicowany. Ostateczna cena za wynajem takie sprzętu zależy od wielu czynników, między innymi od czasu wypożyczenia. Lawetę ciężarową wypożyczyć można na kilka godzin lub kilka dni. Gdy się wypożycza lawetę ciężarową, trzeba być przygotowanym na kaucję zwrotną za wypożyczenie takiej lawety. Może ona wynieść średnio od tysiąca złotych wzwyż. Im nowsza i bardziej zaawansowana technologicznie laweta, tym koszt jej wynajęcia będzie większy. Średnie ceny wynajęcia lawety ciężarowej na terenie Warszawy wynoszą około trzystu złotych na dobę. Przy wypożyczaniu lawety na dłuższy okres czasu wiele firm oferuje możliwość negocjowania stawek i atrakcyjne rabaty.

Przykładowe ceny wynajmu lawety ciężarowej to:

  • 150 zł za wynajęcie lawety na 4h,
  • 200 zł za wynajęcie lawety na 8h,
  • 280 zł za wynajęcie lawety na cały dzień.

Przed podjęciem decyzji o wypożyczeniu warto przejrzeć przynajmniej kilka ofert, aby wybrać najbardziej optymalną z nich.

Kto może wynająć lawetę ciężarową?

Warto wiedzieć o tym, że nie każdy może wynająć lawetę ciężarową. Każda z firm posiada swój wewnętrzny regulamin określający w sposób szczegółowy zasady wynajmu lawet. Wszędzie można znaleźć jednak wspólny warunek. Osoba, która chce wynająć lawetę ciężarową, musi posiadać prawo jazdy. Bez tego wynajem lawety nie będzie możliwy. Pośród innych obligatoryjnych warunków wynajmu lawet często powtarzają się następujące punkty:

  • określony wiek kierowcy,
  • określony staż za kierownicą (często minimum dwa lata),
  • podpisanie umowy wynajmu lawety,
  • uiszczenie opłaty za wynajem oraz kaucji zwrotnej.

Jeżeli ktoś spełnia powyższe warunki, to przynajmniej na terenie Warszawy nie powinien mieć większych problemów z wynajęciem lawety ciężarowej. Gdyby jednak pojawiły się jakieś trudności, to warto sprawdzić propozycje innych firm wynajmujących lawety. Na rynku jest bardzo wiele różnorodnych propozycji jak na przykład oferta firmy Ciągutek: https://ciagutek.pl/laweta-warszawa/