Loading...
Budownictwo

Jakie zasłony są najmodniejsze w roku 2021?

Jakie zasłony są najmodniejsze w roku 2021?

Zasłony i firany są znów modnym elementem dopełniającym wystrój wnętrz. W ostatnich latach w naszych mieszkaniach dominowały rolety i żaluzje, jednak do łask powraca tradycyjna oprawa okien. Firanki i zasłony nie stanowią już tylko ochrony przed słońcem czy wścibskimi spojrzeniami sąsiadów, teraz są dekoracją, którą wykorzystujemy, by nadać naszym wnętrzom właściwy charakter. Dobrze, aby były spójne z naszą estetyką, pasowały do wystroju pomieszczenia, ale także korespondowały z obowiązującymi trendami. Dzięki temu zawsze zrobimy oszałamiające wrażenie na naszych gościach.

Jakie trendy czekają na nas w 2021 roku?

Rok 2021 to rok wyjątkowy. Z jednej strony dążymy do powrotu do normalnego życia, mamy większą swobodę wychodzenia z domu i pragniemy z niej korzystać, w końcu tak długo byliśmy tego pozbawieni. Nasze mieszkania stały się dla nas niejednokrotnie miejscem pracy i przestrzenią do nauki, w których staraliśmy się prowadzić także tradycyjne życie rodzinne. Dlatego potrzebujemy odmiany. A coraz więcej możliwości przebywania poza domem powoduje, że we własnych czterech ścianach poszukujemy odpoczynku i ukojenia. Z pomocą przychodzą nam tegoroczne trendy wystroju okien. Jak zatem odmienić wygląd naszego salonu czy sypialni, aby było modnie i zarazem przytulnie?

Wyjątkowa oprawa okien, na którą warto postawić w tym roku

Jakie zasłony są najmodniejsze w roku 2021?
Świat Firan Zasłon

Modne zasłony to te uszyte z naturalnych tkanin, takich jak len czy jedwab. W tym roku skłaniamy się ku naturze, szukamy więc inspiracji w wodzie, ziemi i roślinach, a także w słońcu i powietrzu. Stąd widoczny jest tutaj trend na zasłony cieniutkie, przezroczyste, w jasnych kolorach. Będą z pewnością idealnym dopełnieniem wystroju salonu. W sypialni natomiast stawiamy na zaciemnienie, w końcu od tego zależy jakość naszego odpoczynku. Tutaj wybierzmy kotary grube, nieprzepuszczające zbyt dużej ilości światła, we wszelkich odcieniach błękitów i zieleni, a także zgaszonego różu. Jeśli lubisz wzory, najmodniejsze w tym roku są delikatne motywy kwiatowe lub abstrakcyjne. Nic nie stoi na przeszkodzie by dekorować okna warstwowo i łączyć zasłony, firany i rolety. Takie zestawienie pomoże dopasować intensywność wpuszczanego z zewnątrz światła do naszego aktualnego nastroju i potrzeb.

Tegoroczne trendy w wystroju okien pozwalają nam stworzyć we wnętrzach ciepłą, kameralną atmosferę. Teraz, gdy możemy coraz bardziej korzystać z uroków przebywania w przestrzeniach publicznych, stwórzmy w naszych mieszkaniach zaciszne kąciki sprzyjające relaksowi i odpoczynkowi.