Loading...
Zdrowie/Uroda

Jak wybrać figurki na tort weselny

Jak wybrać figurki na tort weselny

Ślub i wesele to bardzo ważny dzień w życiu narzeczonych. Dlatego starają się oni zadbać o mnóstwo szczegółów, aby wszystko odbyło się zgodnie z planem. Duże znaczenie ma wybór tortu. Musi on nie tylko wspaniale smakować, ale także powinien się dobrze prezentować. W ostatnim czasie wraca dawna tradycja, którą są figurki na tort weselny, są one wspaniałą dekoracją.

Wybór figurek na tort weselny

Figurki na tort, kiedyś były bardzo popularne. Można je było znaleźć na niemal każdym torcie weselnym. W ostatnim sezonie powróciły one do łask. Najczęściej można znaleźć figurki, które przedstawiają zakochaną parę. Jednak niektórzy decydują się na bardziej niestandardowe rozwiązania. Przeglądając katalogi, można zobaczyć np. pannę młodą, która ciągnie za sobą pana młodego, męża, który trzyma na rękach swoją żonę lub bardziej spersonalizowane figurki. Jeśli przyjęcie weselne, ma jakiś określony temat przewodni, można bardzo kreatywnie podejść do wybory figurek i powiązać je z innymi elementami wystroju.

Zastanawiając się gdzie kupić figurki na tort weselny, warto sprawdzić oferty sklepów, które specjalizują się w tego typu dodatkach. W Internecie można znaleźć naprawdę dużo ofert. Ponadto, warto zapytać w cukierni, w której zamówiono tort. Bardzo często jest ona w stanie wykonać z masy cukrowej lub zamówić, dekoracje na ciasto, na które zdecydują się młodzi.

Miejscem, w którym można nabyć zachwycające figurki i dekoracje na tort, są sklepy Pastry Creation. Specjalizują się one w produkcji, a także imporcie produktów cukierniczych bardzo wysokiej jakości. Można tam znaleźć dosłownie wszytko co będzie potrzebne do dekoracji oraz odpowiedniej prezentacji tortu. Dzisiaj możliwości są dużo większe niż jeszcze kilka lat temu, dlatego w sklepach typu Pastry, można znaleźć mnóstwo elementów.

Co oprócz figurek na tort?

Wybierając figurki na tort weselny, warto zadbać o to, żeby nie były to jedyne dekoracje. Dobrym pomysłem, jest wykorzystanie masy cukrowej, aby stworzyć dodatkową koronkę, elementy charakteryzujące parę młodą jak np. piłka nożna, kotwica itd., a także zachwycające kwiaty i napisy. Całość z pewnością będzie się prezentowała bardzo atrakcyjnie. Mile widziane są także dodatki czekoladowe i owocowe. Dodają one elegancji, a także smaku. Można stworzyć najróżniejsze kompozycje. W ostatnim czasie, wiele osób zdecydowało się także na wykonanie dekoracji z żywych kwiatów. Mogą to być np. gatunki, które wykorzystano do stworzenia bukietu ślubnego i dekoracji sali.