Loading...
Porady Podatkowe

Jak wybrać dobre biuro rachunkowe?

Jak wybrac dobre biuro rachunkowe?

Prowadzenie księgowości to jedna z ważniejszych spraw w firmie. Zobowiązania dotyczące rozliczeń, prowadzenia księgi przychodów i rozchodów, obliczania zaliczek na podatki oraz salda firmy to obowiązki, których nie należy odkładać na ostatnią chwilę. Kiedy firma liczy od kilkunastu pracowników wzwyż warto zainteresować się wynajęciem biura rachunkowego, które zajmie się tymi formalnościami – sprawdź ofertę biura rachunkowego Rosco Tax.

Czym powinno charakteryzować się dobre biuro rachunkowe?

Przede wszystkim można kierować się poleceniem danego biura rachunkowego przez znajomych czy kontrahentów. Taka bezpośrednia rekomendacja znaczy dużo więcej niż opinie na przykład na forum internetowym. Oprócz tego bardzo ważna jest cena świadczonych usług. Nie zawsze drogie biuro rachunkowe jest tym najlepszym i warto o tym pamiętać. Jednak bardzo ważną kwestią jest doświadczenie danego biura. Pomoc doświadczonej księgowej bądź księgowego w sprawach podatkowych i finansowych może być nieoceniona. Osoba, która zna się na swoim fachu i wykonywanej pracy dobrze doradzi, zna na wylot wszystkie przepisy, pomoże uniknąć dodatkowych kosztów oraz dopasuje strategię rozliczania się z podatku tak, żeby zyskać jak najwięcej.

Wiąże się z tym również jeden z bardzie oczywistych aspektów, mianowicie wykształcenie pracowników biura. Powinno być ono co najmniej magisterskie, tak żeby mieć pewność, że księgowi mają odpowiednie kompetencje do wykonywania swoich obowiązków. Podczas pierwszego spotkania trzeba zwrócić na to szczególną uwagę. Inną kwestią jest bezpośredni kontakt pracowników biura rachunkowego z klientem. Przedstawiciel lub właściciel firmy powinien skupić się na ocenie i jakości obsługi, żeby móc stwierdzić czy dalsza współpraca będzie dla obu stron korzystna oraz czy nie będzie sprawiać dodatkowych zmartwień właścicielowi przedsiębiorstwa. Na końcu można dowiedzieć się jakie szczegółowo świadczone są usługi w danym biurze rachunkowym, by móc dopasować je do potrzeb firmy.