Loading...
Książki

Jak kupować książki w antykwariacie? Poradnik dla książkoholików

Jak kupować książki w antykwariacie? Poradnik dla książkoholików

Czytanie książek jest świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Ich największą zaletą jest to, że możemy je zabrać ze sobą w każde miejsce, szczególnie te w formie elektronicznej. Niestety nowe, nieużywane książki są drogie i nieekologiczne. Jeżeli chcemy zaoszczędzić lub wesprzeć naszą planetę to warto zajrzeć do antykwariatu.

Zakup książek w antykwariacie!

Kupowanie książek w antykwariacie jest bardzo proste. Możemy skorzystać z opcji internetowego antykwariatu Amicus lub z opcji standardowej. Obie propozycje pozwolą zaoszczędzić pieniądze. Przed wizytą w antykwariacie warto zastanowić się czy potrzebujemy konkretnej książki czy tylko jesteśmy zainteresowani danym gatunkiem czy książkami danego autora. Warto w tym przypadku zrobić krótką listę. W antykwariacie jest wiele książek, co na początku może być przytłaczające, ale zawsze możemy poprosić o pomoc pracownika sklepu. Podczas zakupu książek należy dużą uwagę przykładać do ich stanu. W antykwariacie jest wiele książek, które mają poplamione, zamoknięte lub brakujące strony. Te drobne mankamenty są idealnym pretekstem do targowania się. Sprzedawcy czasami obniżają cenę, szczególnie przy zakupie wielu książek. Najważniejszym aspektem kupowania książek w antykwariacie jest to, że warto przeznaczyć na to większą ilość czasu, nie wolno się spieszyć.

Co można znaleźć w antykwariacie?

W antykwariatach możemy znaleźć świetne książki za niewielką cenę. Ceny nowych książek w księgarniach są często bardzo wygórowane. Uzupełniając bibliotekę ze szkolnymi lekturami warto zajrzeć do antykwariatu. Bardzo często możemy tam znaleźć klasykę polskiej literatury za grosze. Kupując książki, szczególnie podręczniki do szkół warto zastanowić się czy na pewno potrzebujemy nowego egzemplarza. Oprócz podręczników w antykwariacie może nabyć także książki, które są już z różnych powodów wycofane. Często możemy trafić na tzw. “białe kruki”, czyli książki bardzo rzadkie, aczkolwiek pożądane, wydane w małych ilościach. Egzemplarze książek, które są nowe i są do kupienia w antykwariacie często zawierają tylko pojedyncze literówki, które w żaden sposób nie utrudniają czytania.  W antykwariacie możemy także kupić wiele zapomnianych, ale dobrych dzieł. Są to książki, które z powodu upadku wydawnictwa nie są już produkowane.

Książki w antykwariacie bez wątpienia mają swój niezapomniany klimat. Każdy miłośnik książek go doceni. Jest to raj dla książkoholików. Antykwariaty pozwalają zaoszczędzić pieniądze, a także wesprzeć środowisko. Bardzo często możemy tam natrafić na prawdziwe okazje.