Loading...
Biznes

Inwestycje w miejscowości Komorniki (woj. Wielkopolskie) – informator

Inwestycje w miejscowości Komorniki (woj. Wielkopolskie) – informator

Komorniki to niewielka wieś położona w województwie wielkopolskim, w powiecie poznańskim. Miejscowość ta jest siedzibą gminy i liczy ponad 5000 mieszkańców. Na terenie miejscowości znajduje się Ogród Pamięci z zespołem steli, drzew pamiątkowych oraz głazów. Pierwsze historyczne informacje o miejscowości pochodzą z dwunastego wieku, gdy na teren wsi wkroczyły pierwsze społeczności mezolityczne. Ziemie do czternastego wieku leżały rękach biskupów poznańskich, natomiast w drugiej połowie dwudziestego wieku miejscowość należała do administracyjnych granic województwa poznańskiego. Obecnie to jedna z najdynamiczniej rozwijających się polskich gmin pod względem demograficznym.

Inwestycje w handel, przemysł i rolnictwo

Miejscowość Komorniki znajduje się na terenach z dominującymi inwestycjami ukierunkowanymi w handel, przemysł i rolnictwo. Silnie rozbudowany przemysł motoryzacyjny oraz branża produkująca materiały budowlane to elementy napędzające inwestycję tego regionu. Znajduje się tu również, ciągle rozrastający się obszar inwestycji mieszkaniowych, rynek deweloperski działa prężnie. Komorniki należą do najbardziej rozwiniętych gospodarczo gmin aglomeracji poznańskiej. Są one korzystnie położone pod względem komunikacyjnym, co zdecydowanie korzystnie wpływa na rozwój. Cała gmina, do której należą Komorniki deklaruje przeznaczanie wysokiego odsetka środków budżetowych na inwestycji. Własna komunikacja autobusowa, bogata oferta obiektów sportowych i nowoczesna infrastruktura wodno-kanalizacyjna sprzyja powstawaniu nowych inwestycji w miejscowości.

W mieście/miejscowości, które prężnie się rozwijają zawsze znajdzie się praca dla osób posiadający odpowiednie umiejętności i “fach w reku”. Szczególnie potrzebni są budowlańcy, hydraulicy, elektryce, murarze, stolarze i oczywiście zanim zaczniemy budowę lub inwestycję musimy uzyskać zgodę geodety. W Wielkopolsce jest sporo geodetów, których oferta jest godna uwagi, ale szczególna uwagę warto zwrócić na uwagę certyfikowanego geodety z Poznania. Swoje usługi geodezyjne świadczy na terenie całego województwa, posiada wszystkie potrzebne uprawnienia i atrakcyjne ceny. Całą ofertę geodety możecie sprawdzić klikając w link —> www.poznan-geodeta.pl.