Loading...
Zdrowie/Uroda

Intensywnie regenerujący balsam do ciała

Intensywnie regenerujący balsam do ciała

Nasza skóra nie tylko chroni nas przed czynnikami zewnętrznymi, ale też najwięcej z nich przyjmuje na siebie. Dlatego warto poświęcić jej regularnie uwagę, dbając o właściwe nawilżenie, regenerację w razie potrzeby czy oczyszczanie. Odwdzięczy się nam dobrym samopoczuciem i zdrowiem. Kiedy warto zastosować do pielęgnacji skóry intensywnie regenerujący balsam do ciała i jak skutecznie przeciwstawiać się negatywnemu wpływowi czynników zewnętrznych?

Jak skutecznie chronić skórę przed działaniem czynników zewnętrznych?

Już nie tylko wiatr czy mróz potrafią spowodować podrażnienie i nadmierne wysuszenie skóry. Większość z nas na co dzień żyje w wielkich miastach, które zmagają się z problemem smogu. Szkodliwe czynniki przedostające się do atmosfery potrafią znacząco wpłynąć nie tylko na zdrowie górnych dróg oddechowych, ale także stan naszej skóry. Może ona być bardziej podatna na podrażnienia, wysuszona czy cierpieć z powodu reakcji alergicznych.

W przypadku życia w wielkim mieście, starajmy się chronić swoją skórę unikając nadmiernej ekspozycji na powietrzu w dni, kiedy znajduje się w nim więcej zanieczyszczeń i szkodliwych pyłów. Warto zainwestować w oczyszczacze i nawilżacze powietrza, które pozwolą nam przynajmniej w domu poczuć się znacznie lepiej. Regularnie też oczyszczajmy skórę, co najmniej dwa razy dziennie, stosując delikatne dla ciała, niepodrażniające kosmetyki myjące. Dobrym sposobem na zachowanie elastyczności i młodego wyglądu skóry jest również jej bardziej intensywne oczyszczanie przy pomocy peelingów, wykonywanych maksymalnie dwa razy w tygodniu. Dzięki temu usuniemy z niej martwy naskórek i nadmiar sebum, a nawilżające i regenerujące kosmetyki będą działały efektywniej.

Jakich kosmetyków używać do podrażnionej i wysuszonej skóry?

Jeśli czujemy, że nasza skóra jest mocno wysuszona, swędzi bądź się łuszczy, konieczne jest zintensyfikowanie działań odbudowujących warstwę ochronną. Intensywnie regenerujący balsam do ciała marki Neutrogena (https://neutrogena.com.pl/product/18) to kosmetyk, który ma działanie przypominające nałożenie natychmiast działającego opatrunku na skórę. Unikatowa Formuła Norweska zastosowana w balsamie to połączenie tradycyjnych metod pielęgnacyjnych stosowanych przez norweskich rybaków pracujących w trudnych warunkach z nowoczesną technologią produkcji. Przełomowe dla stworzenia Formuły Norweskiej okazały się badania prowadzone nad gliceryną, która od lat stosowana była do pielęgnacji suchej i zniszczonej skóry. Dzięki temu powstały kosmetyki z linii Intensywnie Regenerującej, które nie tylko szybko nawilżają podrażnioną skórę, ale także pozwalają na odbudowanie naturalnej warstwy ochronnej.