Loading...
Kościół

Drzewiec do sztandaru – Norma BG

Drzewiec do sztandaru - Norma BG

Drzewce do sztandaru marki Norma BG są uniwersalnymi drzewcami stosowanymi podczas procesji oraz wszelkiego rodzaju świąt, zarówno kościelnych, patriotycznych bądź lokalnych. Standardowo wykonane są z drewna brzozowego, ponieważ cechuje się ono lekkością i wytrzymałością. Jeśli jednak nie spełnia ono naszych oczekiwań, istnieje możliwość zrobienia drzewca z innego surowca (drewno bukowe bądź dębowe). Średnica drzewca to fi-40, a długość- od 2500 do 2900 mm (długość nie uwzględnia dodatkowo przyczepianej na szczycie głowicy). Z łatwością można go rozkręcić na dwie części, co znacznie ułatwia jego transport. Waga drzewca wynosi 3,8 kg.

Norma BG – oferta

W regularnej ofercie drzewce występują w trzech kolorach: naturalne drewno, ciemny orzech i ciemny mahoń. Na specjalne zamówienie można jednak wybrać inny kolor dostępny w ofercie sklepu.

Do każdego drzewca w komplecie dodawanych jest 11 kółeczek, dzięki którym można przymocować sztandar do jego iglicy. Sama iglica została wykonana z pręta fi-6 mm. Okucia drzewca mogą być srebrne lub mosiężne, jednak wybór zastosowanego materiału ma swoje odzwierciedlenie w cenie (srebrne okucia są droższe od mosiężnych).

Drzewiec można dodatkowo ozdobić gwoździem sponsorskim (koszt graweru jest już wliczony w cenę gwoździa) oraz głowicą odpowiednio dobraną do typu sztandaru (np. z krzyżem lub orłem). Ponadto w ofercie sklepu można dokupić do drzewca metalową bądź drewnianą podstawę, dzięki czemu sztandar może stać bezpiecznie bez konieczności bycia trzymanym. Kiedy sztandar jest nieużywany, najlepiej przechowywać wszystkiego jego elementy, w tym drzewiec, w przeznaczonym do tego pokrowcu.